چهار نكته مهم در شست و شوي شال و روسری

شست و شوي شال و روسري از نكات مهم در نگهداري و زيبائي شال و روسري است ، پس دقت در شستشوي شال و روسري كمك مهمي به دوام و حفظ زيبائي آن مي كند.

  1. برچسب اطلاعات  :  معمولا شال و روسري هاي مارك دارد ، داراي برچسبي هستند كه اطلاعات مهم از قبيل جنس ، حرارت آب ، درصد نخ و نايلون  ، حرارت اتو و … در آن مشخص شده است ، قبل از شستشو  به آن نكات دقت كنيد.
  2. حرارت آب :  يكي از مهمترين عوامل ثبات كيفيت شال و روسري حرارت آبي است كه شال و روسري با آن شسته مي شوند ، هرچه حرارت آب بيشتر باشد ، عمر شال و روسري كمتر مي شود ، بهتر است شال يا روسري نخي را با آب ولرم و ترجيحا شامپو بشوئيد.
  3. اتو كردن شال و روسري : حرارت مستقيم به بافت پارچه آسيب مي زند ، همچنين اگر شال يا روسري شما داراي نايلون باشد ، حرارت زياد باعث آب شدگي و تغيير بافت پارچه ي آن يا حتي سوختن آن ميشود ، براي اطمينان بيشتر به ليبل دوخته شده به شال يا روسري دقت كرده و اطلاعات آن را در نظر كنيد . بهتر است از اتو كردن با حرارت مستقيم بپرهيزيد و هنگام اتو كردن ، پارچه ي سفيد و تميزي روي شال يا روسري قرار دهيد و سپس اتو كنيد.
  4. خشك شوئي شال و روسري :  تنها شال يا روسري ساتن يا ابريشم خود را به خشك شوئي بدهيد. در خشكشوئي ها از مواد پاكننده ائي استفاده مي كنند كه به عمر و كيفيت تار و پود آسیب ميزند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *