راه هایی برای مرتب کردن شال و روسری در دکوراسیون منزل

خانم هایی که روسری و شال های زیادی دارند اغلب به دنبال روش مناسبی برای ساماندهی آن ها در کمدهایشان هستند چرا که شال ها و روسری ها از جمله پوشاکی هستند که ممکن است تعداد آن ها از لباس های دیگر بیشتر باشد ولی اگر روش درستی برای مرتب کردن آن ها انتخاب نکرده باشید هنگامی که بخواهید روسری مورد نظر خود را سریعا پیدا کنید دچار مشکل می شوید. و مشکل دیگری که خانم ها در نگهداری از روسری ها و شال های خود دارند این است که چون روش مناسبی برای سازماندهی آن ها اتخاذ نمی کنند اغلب روسری ها خط یا چین می خورند و آن ها مجبور می شوند به دفعات روسری های خود را اتو بزنند که این باعث صدمه دیدن بافت پارچه ی روسری می شود.

برند شال و روسری تاج محل در مطالب زیر ایده های ابتکاری برای آویختن شال و روسری در کمد به گونه ای که خیلی سریع بتوانید آن ها را پیدا کنید ارائه می کند.

۱-ساماندهی به صورت خطی یا طنابی

یکی از روش های کاملا ارزان برای سازماندهی روسری ها این است که آن ها را با یک گیره ی لباس به نخ یا رشته ای نصب کنید. در این صورت کلکسیونی از روسری های رنگی خود را به شیوه ای شیک و مرتب سازماندهی کرده اید. این ایده در عین سادگی بسیار جذاب و شیک است.

۲-آویزهای حلقه ای

آیا شما هم متنفر هستید از این که روسری های تان مخصوصا آن هایی که از جنس ابریشمی یا ساتن است از روی جارختی ها لیز بخورند؟ برای خلاص شدن از این معضل می توانید به عنوان  روشی خلاقانه و کاربردی از آویزهای حلقه ای استفاده کنید. بنابراین دیگر هرگز نگران این نیستید که روسری ها از روی جا رختی سر بخورند و در ته کمد بیفتند.

۳- آویز نردبانی

این روش یکی از مرسوم ترین و محبوب ترین روش ها برای نگهداری روسری هاست و شما می توانید با آن  کلکسوینی از روسری های تان را روی آویزهای نردبانی از کف تا سقف منزل تان به نمایش بگذارید.

۴- لوله کردن

لوله های پی وی سی یکی از آسان ترین راه ها برای سازماندهی روسری های درون یک درآور است. فقط نیاز است لوله ها را به اندازه ارتفاع  دراورتان ببرید سپس روسری ها را به صورت لوله شده در آن قرار دهید و به نمایی آراسته دست یابید. این جایگزین خوبی برای تا کردن روسری هاست و نسبت به آن سریع تر می توانید روسری های تان را پیدا کنید.

هم چنین می توانید از صفحات تقسیم دراورد که در فروشگاه ها موجود هستند و از جنس مقوا یا پلاستیک هستند برای این کار استفاده کنید.

۵- تا کردن روسری ها

تا کردن روسری ها همیشه هم ایده ی بدی نیست. البته برای این که به درستی سازمان دهی شوند باید درون یک جعبه قرار بگیرند که حالت خودشان را حفظ کنند و به سادگی بتوان آن ها را برداشت.

۶- صفحات حفره دار

با این روش مشکل کمبود فضای کمد خود را حل کنید. می توانید این صفحات را روی در کمد خود نصب کنید یا این که آن را روی قسمتی از دیوار نصب کنید. این روش در عین شیک بودن بسیار کاربردی است.

۷-چوب لباسی ها

تعداد زیادی از چوب لباسی ها قلاب های مناسبی برای آویزان کردن روسری ها دارند.

۸- استفاده از میله های حوله

میله های حوله را در پشت دیوار اتاق خواب نصب کنید. شگفت زده خواهید شد که چطور توانستید یک قسمت بلااستفاده را به یک قسمت کاربردی و مورد استفاده تبدیل کنید.

۹-آویز لباس های چند ردیفه

هنگامی که روسری های زیادی دارید و می خواهید آن ها را در کمد خود جای دهید بهترین روش استفاده از آویز لباس های چند ردیفه ی فلزی است که می توانید چندین روسری را از آن آویزان کنید.

۱۰- میزهای کنسول

میزهای کنسول یکی از روش های غیرمتعارف برای نگهداری روسری هاست اما آن ها برای جاسازی روسری ها نیز به خوبی عمل می کنند.

۱۱- سینی های شیشه ای

سینی های شیشه ای نیز برای نمایش و نگهداری منظم و مرتب روسری ها در کنار هم ایده ی شیک و مناسبی است.

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *