“هر کاری که فندی می کند، باید قابل شناسایی باشد…. باید مشخص باشد…. باید هویت خود را داشته باشد.” (پائولو فندی)

تاریخ فندی در گوشه ای از میدان ونیز در رم در سال ۱۹۱۸ آغاز شد. کارآفرین جوان Adele Casagrande، با الهام از تکنیک های سنتی ساخت استادان زین اسب ساز رومی، کارگاه چرم خود را راه اندازی کرد. در ۱۹۲۵ با Eduardo Fendi ازدواج کرد. آنها با هم یک بوتیک کوچک را راه اندازی کردند. بین سال های ۱۹۳۱ و ۱۹۴۰ او پنج دختر به دنیا اورد:Paola, Anna, Franca, Carla و Alda.

خواهرها از همان بدو تولد از اسباب همیشگی آتلیه محسوب می شدند. آنها حتی در میان کیسه های مخصوص لباس می خوابیدند. Carla Fendi در مورد دوران کودکی اش می گوید :”اکسسوری ها اولین اسباب بازی های ما بودند.” هر پنج خواهر تا زمان نوجوانی شان در کنار والدین شان در کسب و کار خانوادگی خود فعالیت می کردند.

در ۱۹۶۴، خواهران از طریق Borgognona یک دفتر در رم افتتاح کردند و تصویر مادر خود را در ورودی آن نصب کردند. در سال بعد، انها کار با Karl Lagerfeld را آغاز کردند که همراه با خواهران این برند را به خانه مد لوکس امروزه تبدیل کرد. در طول این مدت یکی از معروف ترین لوگوهای برند، F های سیاه و قهوه ای معروف، ایجاد شد.

در ۱۹۷۷، این برند یک خط تولید جدید ، ۳۶۵-لباسی برای هر روز از سال، را برای زنی که می خواست کت خز و کیفش با لباسش ست باشد معرفی کرد، و در ۱۹۷۸ خط تولید کفش را با مدیریت Diego Della Valle. راه اندازی کردند.

هنگامی که Adele در ۱۹۷۸ فوت کرد، هر کدام از ۵ خواهر Fendi بخشی از کسب و کار را در دست گرفت. Paola  مسئول کت های خز شد، Anna در بخش لباس های چرمی مشغول شد، Franca مسئولیت روابط عمومی را بر عهده گرفت، Carla مسئول هماهنگی تجارت و Alda مسئول فروش شد.

دهه ۱۹۸۰ دوره قابل توجهی برای این برند بود. خواهران فروشگاه ها . بوتیک هایی را در یرایر جهان باز کردند و لوگوی فندی رو همه چیز، از لباس تا دکور خانه، دیده می شد.

کیف “it”، طراحی شده توسط Silvia Venturini Fendi (دختر Anna)، و الهام گرفته شده از نان فرانسوی، در میان دستان افراد مشهوری چون، Madonna, Julia Roberts, Naomi Campbell و Gwyneth Paltrow دیده شده است.

همانند مادرش، Silvia نیز در میان کسب و کار خانوادگی بزرگ شده بود. تا قبل از ۶ سالگی، او در یک کتواک راه رفته بود و در یک کمپین تبلیغاتی نیز از او عکاسی شده بود. عضو کوچک سلسله فندی، قط برای کوتاه کردن موهایش بین رم و ونیز در رفت و آمد بود.

در سن ۱۵ سالگی، سالی که پدرش فوت کرد، او به سمت صحنه اجتماعی رم و فرمانداری آن سوق داده شد.

پنج خواهر فندی روی هم رفته ۱۱ فرزند و ۳۰ نوه داشتند. قبل از این که برند با LVMH و Prada در سال ۱۹۹۹ شریک تجاری شود، تعداد زیادی از اعضای خانواده در بیزینس خانوادگی مشغول به کار بودند. در دهه ۱۹۹۰ بنا بر گفته Karl Lagerfeld تنش ها بالا گرفت. پنج خواهر برای برند زیاد بود و آنها با فروش آن شوهران خود را خوشحال کردند.

امروزه Silvia تنها کسی از خانواده است که در فندی باقی مانده است. او در سال ۱۹۹۴ مدیرخلاق اکسسوری شد.

از سال ۲۰۰۱، Fendi به یک برند مدرن لوکس چند ملیتی و یکی از اعضای LVMH تبدیل شد.