بسیاری از مواقع برای خرید شال و روسری هزینه زیادی می کنیم، مثل یک شال ابریشم، و با یک بار پوشیدن می بینیم که نخ کش شده و یا تار و پودش از هم باز شده و دیگر قابل استفاده نیست. در این مقاله تیم برند شال و روسری تاج محل شما را راهنمایی می کنند تا از تخریب کنندگان شال و روسری دوری کنید.

گیره های دندانه دار

کلیپس های کوچکی که برای نگه داشتن روسری استفاده میشوند دو نوع هستند.

نوعی از آنها که دندانه هی تیزی شبیه شانه دارند، در اصل برای روسری نیستند و مناسب مو هستند. این کلیپس ها شال و روسری را سوراخ می کنند.

برای شال و روسری باید از نوعی که لبه های صاف و بدون دندانه دارد استفاده کنید.

گیره هایی را که در عکس زیر مشاهده می کنید را نیز باید هنگام خرید امتخان کنید. اگر خیلی سفت باشند، شال و روسری را نخ کش می کنند.

سوزن ضخیم و کهنه

گاهی نیز برای بستن زیر روسری از سوزن استفاده می کنیم. برای روسری، به خصوص اگر ساتن و ابریشم و جنس‌های لطیف دیگر هستند، به هیچ وجه نباید سراغ سوزن‌ته‌گردهای معمولی بروید. سوزن‌های مخصوص روسری، خیلی نازک‌تر از سوزن ته‌گرد هستند. این سوزن‌های خیلی نازک و تیز به راحتی وارد فضای خالی بین تار و پودهای روسری می‌شوند. در حالی که سوزن‌های ضخیم تار و پود پارچه‌های فشرده را با خودشان می‌کشند و نخ‌کش می‌کنند. ضمنا سوزنها را موقع خرید یک بار تست کنید. اگر روی سوزن اثر زنگ زدگی باشد، یا سرش کمی خم شده باشد، روسری را نخ‌کش می‌کند.

کلیپس و گل سر مو

این کلیپس‌ها قاتلین درجه یک روسری و شال و از همه مهم‌تر چادر هستند. به خصوص اگر چادری از پارچه لطیف (مثل حریر) سر می‌کنید، به مرور چادرتان در محل اصابت گنبد این کلیپس‌ها تار و پودش از هم باز می‌شود و پارچه از این محل پاره یا نخ‌کش می‌شود.

منجوق و ناخن و انگشتر

نخ کش شدن شال و روسری

لباس‌هایی که منجوق‌دوزی و سنگ های تیز دیگر دارند، از دشمنان بزرگ روسری و شال هستند. یک ناخن شکسته هم می‌تواند خسارت زیادی به شال، روسری و یا چادرتان وارد کند.

کرم‌ پودر و عرق

لکه شال و ورسری

روسری‌ها، به خصوص آن‌هایی که در یک طرف‌شان طرح دارند و همیشه یک جور تا می‌شوند، معمولا در محلی که به صورت چسبیده‌اند، ردی از عرق و کرم‌پودر روی خودشان به جا می‌گذارند. برای جلوگیری از این اتفاق، اولا سعی کنید هر بار آن را به یک سمت دیگر تا کنید، ثانیا بعد از مهمانی فورا آن را با آب و شامپو بشویید که رد عرق و کرم رویش نماند.