انتخاب رنگ لباس با توجه به نوع پوست

تمام افراد برای انتخاب و شناسایی بهترین و مناسبترین رنگ لباس، باید به رنگ پوست و موی خود توجه کنند. این نکته را به یاد داشته باش که اگر رنگ خاصی را دوست داری به این معنی نیست که آن رنگ برای تو مناسب باشد. در این مقاله چند نکته برای انتخاب رنگ مناسب لباس ها را باهم مرور می کنیم:

شناسایی تُن پوست

راه اول برای این کار به رگ دست هایت نگاه کنید. اگر آبی یا بنفش به نظر می رسند، تن پوست شما گرم و اگر سبز به نظر می رسند، پوست شما دارای تن سرد است. راه دوم این است که به سرعت برنزه شدن پوستتان توجه کنیید. اگر از جمله افرادی هستید که زیر نور آفتاب سریعتر و راحتتر برنزه می شوید، تن پوست شما گرم است، ولی اگر به زمان بیشتری نیاز دارید، تن پوست شما سرد است.

رنگ مناسب افرادی با پوست گرم

رنگ هایی نزدیک به رنگ های موجود در جنگل مانند قرمز، هلویی، نارنجی، طلایی‌ (مثل نور خورشید)، زیتونی و بنفش مایل به قرمز بهترین رنگ های پیشنهادی هستند. اگر می خواهید رنگ هایی را از طیف کرم انتخاب کنید، کاپوچینویی ایده آل ترین رنگ است. رنگ آبی یخی به این افراد پیشنهاد نمی شود، زیرا پوست را خاکستری و بدون رنگ نشان می دهد.

رنگ مناسب افرادی با پوست سرد

رنگ هایی برگرفته از اقیانوس و اعماق آن و نیز اوایل زمستان مانند بنفش، انواع طیف آبی، صورتی کم رنگ، قرمز روشن، سفید، خاکستری و سبز تیره بهترین رنگ ها هستند. پیشنهاد می شود از رنگ های نارنجی و قرمز گوجه ای پرهیز کنید، زیرا با پوست شما هماهنگی ندارد.

رنگ هایی مناسب برای تمام افراد

رنگ هایی که در آنها هر دو تن سرد و گرم به یک اندازه استفاده شده است. مانند سبز- آبی و بادمجانی. این نکته را به یاد داشته باشید که انتخاب خود را به رنگ های گفته شده محدود نکنید و با صرف کمی وقت و امتحان کردن طیف های مختلف رنگ، بهترین و مناسب ترین رنگها را شناسایی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *