قبل از اینکه نحوه بستن هر مدل شال و روسری را بدانید، بهتر است ابتدا انواع شکل و سبک آنها را بشناسید. در این مقاله، تیم برند شال و روسری تاج محل کوشیده است، پنج شکل و سبک مختلف شال و روسری را معرفی کرده و نحوه بستن آنها را آموزش دهد.

شال و روسری مستطیلی

شال های مستطیلی شکل کشیده ای دارند و به دلیل راحتی در پوشش عموما محبوب تر هستند. برای اینکه بتوانید بیشتر استفاده را از یک روسری یا شال ببرید، شال های مستطیلی را انتخاب کنید، از شال های ابریشمی سبک تا تا شال های سنگین پشمی.

ساده ترین روش برای پوشیدن این شالها، این است که آنها را چند بار دور گردن خود بپیچانید. این مدل با پین های روسری و گره های پیچیده نیز به خوبی همراهی می کند.

شال و روسری مربعی

روسری های مربعی معمولا در جنس های نرم های تری به بازار می آیند و در اندازه های مختلف هستند. بر خلاف محبوبیت آنها، بسیاری از مردم پوشیدن آنها را سخت می دانند.

بهترین راه برای پوشیدن روسری های مربعی این است که آن را از قطر تا کرده و دور گردن خود گره بزنید. علاوه بر این، روسری های مربعی شال گردن های مناسبی نیز هستند.

شال و روسری رینگ

روسری و شال رنگی، شبیه یک حلقه بزرگ است. این مدل را می توان با گره زدن رو انتهای شال مستطیلی درست کرد. این مدل را معمولا دور گردن قرار می دهند و یک دور هم می پیچانند. این مدلها در سبک های ابریشمی و سبک وزن و پشمی و سنگین وزن که با ژاکت و کت پوشیده می شوند، موجود می باشند.

شال و روسری پتو شکل

در حالی که ترند این مدل شال و روسری در طی شالها بسیار کم بوده است، در پاییز ۲۰۱۴ دوباره روی کار آمد. هنگام پوشیدن این مدل شال و روسری به موقعی فکر کنید که در رختخواب پتو را از روی خود برداشته و دوباره رویتان بکشید.

شال و روسری سربندی (ساندو)

همانند روسری پتو شکل، ساندو نیز اخیرا به مد روز بازگشته است. ساندو یک روسری بزرگ است شبیه به روسری رینگی، که می توان آن را دور گردن قرار داد و یا به صورت کلاه پوشید.

علارغم معانی زیاد ساندو، پوشیدن آن ساده است. اکثرا آن را با کت برای پوشاندن گردن، گوش و سر می پوشند. کافی است آن را از سر خود بگذرانید و دور گردن قرار دهید.